Zamówienie znaków drogowych jest obecnie znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Co więcej, znaki znajdujące się obecnie w użyciu, są także znacznie lepszej jakości niż te, które spotykane były przed laty!

Dzięki znakom drogowym można utrzymać ruch w odpowiednim porządku. Stosujący się do nich uczestnicy ruchu mogą poruszać się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami.

Aktualnie znaki drogowe ustawiane są nie tylko przez odpowiednie służby, w tym między innymi przez samorządy, ale również przez innego rodzaju podmioty, na przykład zarządców parkingów, dróg wewnętrznych czy też dróg prywatnych, firmy budowlane, aby utrzymać właściwy porządek w ruchu na danych obszarach.

Aby znaki drogowe dobrze pełniły swoją rolę, muszą reprezentować sobą także odpowiednią jakość. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zamawianiu?

Dobre znaki drogowe – czyli jakie?

Dzisiaj, gdy produkcją znaków drogowych zajmuje się wiele firm, zamawiający mają możliwość wyboru takiej oferty, która będzie spełniała ich wymagania. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania znaków, ponieważ wpływa ona również na ich widoczność oraz trwałość.

Nowoczesne znaki drogowe wykonuje się najczęściej z blachy ocynkowanej albo blachy malowanej proszkowo, która posiada odpowiednią grubość – dzięki temu nie jest narażona na zagięcia. Na całym obwodzie znak powinien posiadać odgięcie, które zabezpiecza przed urazami i dodatkowo poprawia jego sztywność.

Także należy zwrócić uwagę na nawierzchnię znaków drogowych – aktualnie często stosuje się specjalne folie, które zapewniają im lepszą widoczność po zmroku. Folie te dodatkowo zabezpieczają znaki przed blaknięciem pod wpływem promieniowania UV.

Znaki drogowe zamówisz także on-line!

Obecnie znaki drogowe produkuje wiele firm w Polsce. Sklepy prowadzące sprzedaż znaków drogowych posiadają w swoim asortymencie wszystkie ich typy, w tym między innymi:

  • znaki zakazu
  • znaki nakazu
  • znaki ostrzegawcze
  • znaki informacyjne
  • znaki miejscowości i kierunku
  • opisy znaków