Bachata to coraz popularniejszy styl taneczny, który oferowany jest przez wiele szkół tańca także w Polsce. Na czym dokładnie polega tego rodzaju taniec i kiedy warto się na niego zdecydować?

Z gorących Karaibów pochodzi kilka rodzajów tańca – wśród nich znajduje się również wyjątkowa bachata (czyt. baciata), która podobna jest do tańców latynoamerykańskich, ale wyróżnia się na ich tle jeszcze większą zmysłowością.

Historia tańca bachata

Bachata to taniec, który został wymyślony przez służących śpiewających piosenki do muzyki bachata po pracy. Muzyka ta była popularna przede wszystkim na Dominikanie, dlatego też uznaje się, że to właśnie stamtąd pochodzi ten taniec.

Aktualnie bachata jest bardzo popularną odmianą tańca, który powiązany jest nadal z tym gatunkiem muzyki. Najbardziej popularnymi wykonawcami muzyki typu bachata są obecnie Antony Santos & Luis Vargas.

Na czym polega bachata?

To taniec dla par, podczas którego partnerzy są bardzo blisko siebie i stykają się ciałami, tworząc jedność. W tańcu bachata wyróżniamy trzy główne style, a mianowicie:

  • Dominicana – to styl powstały na Dominikanie, który podobny jest do tańców latynoskich, przede wszystkim do cha-chy. Tańczony jest do dość szybkich piosenek i wyróżnia się skomplikowaną pracą stóp z wieloma półkrokami.
  • Moderna – to styl uproszczony, powstały na bazie stylu Dominicana. Tańczony do muzyki o wolniejszym tempie, dlatego też ze względu na swoją prostotę jest on najczęściej nauczany w szkołach tanecznych.
  • Sensual – odmiana tańca bachata, która polega na bliskim trzymaniu ciała partnera lub partnerki, najważniejszy w tym stylu jest ruch bioder. Styl ten uznawany jest za najbardziej zmysłowy, erotyczny. Tempo muzyki w tym przypadku jest umiarkowane albo wolne.

Czy bachata jest trudna?

Zasadniczo, taniec taki jak bachata wcale nie jest skomplikowany, ale aby się go nauczyć, warto skorzystać z pomocy specjalistów w tej właśnie dziedzinie.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można bez problemu nauczyć się podstawowych ruchów tańca bachata. Warto przy tym wskazać, że wiele kursów tańca tego rodzaju wcale nie wymaga posiadania partnera albo partnerki, dlatego można zapisać się na nie także samodzielnie.

Zatem bachata to doskonały wybór dla tych osób, które lubią zmysłowe tańce, które pozwalają na wyrażenie wyjątkowej sensualności oraz erotyzmu. Aktualne oferty kursów tańca bachata można znaleźć już teraz przez internet na stronach WWW szkół. Na zajęcia można także zapisać się dzisiaj całkowicie przez internet!