Jeśli chodzi o pielęgnacje i upiększanie paznokci to branża ta cały czas się rozwija. Widać to poprzez ciągłe modyfikacje różnego rodzaju sprzętu i urządzeń pomagających zrobić odpowiednie zabiegi z idealną wręcz precyzją. Oczywiście wszystko można zrobić samodzielnie, ale nie dość, że jest to bardzo monotonne, to trwa dość długo. Tego typu urządzenia są używane przede wszystkim w salonach kosmetycznych, ale można też je kupić na własną rękę i użytkować w domu. Przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu trzeba dowiedzieć się jak on działa i jak go używać.

Do czego służy lampa UV/Led?

Jednym z najbardziej popularnych i jednocześnie wręcz obowiązkowych w profesjonalnych salonach sprzętem jest lampa UV/Led do paznokci. Służy ona do utwardzenia lakieru hybrydowego na paznokciach. Można ją zakupić i używać samodzielnie, ale jest to dość trudne, więc trzeba się dobrze zapoznać z instrukcją. Jest to bardzo ważne, bo w przeciwnym razie można sobie bardzo osłabić i zniszczyć paznokcie. Można je oczywiście potem naprawić za pomocą różnego rodzaju odżywek i masek.

Czy warto kupić własne sprzęty i urządzenia do pielęgnacji i ozdoby paznokci?

Fanki pięknych, długich i ślicznie przyozdobionych paznokci dzielą się na dwa typy. Jeden z nich chodzi do profesjonalnych salonów, gdzie taką dekorację robi im kosmetyczka, a drugi wykonuj to całkowicie samodzielnie. Oba te rozwiązania są dobre, ale mają swoje wady. Jeśli chcemy zdecydować się na samodzielny manicure, to trzeba zastanowić się czy warto kupować własny sprzęt. Ma to sens pod warunkiem, że takie zabiegi będziemy sobie radzić regularnie. Warto też zainwestować w urządzenia i produkty wysokiej jakości, bo wtedy efekty są o wiele bardziej satysfakcjonujące.