Salon to najbardziej reprezentatywna część każdego domu. To głównie tu przyjmujemy gości, więc zależy nam, aby wnętrze to było atrakcyjnie zaaranżowane oraz spójne. Dlatego właśnie w tym pomieszczeniu warto postawić na najbardziej dekoracyjne ozdoby. Duże znaczenie ma zwłaszcza odpowiednia aranżacja okna – nierzadko jest ono duże i sięga aż do samej podłogi, przez co skupia na sobie wzrok wszystkich odwiedzających. Na jaką dekorację postawić, aby zachować spójny i atrakcyjny wygląd pomieszczenia?

Dekoracja okna w klasycznym salonie – jak to zrobić dobrze?

Chcesz, aby Twój salon miał elegancki wygląd? Postaw na tradycyjne zasłony wykonane z ciężkiego, wysokiej jakości materiału. Prezentują się one bardzo strojnie, gustownie podkreślając charakter wnętrza. Aby zachować spójną aranżacje należy dopasować ich motyw i kolor do ścian. W mniejszych wnętrzach najlepiej postawić na zasłony jednolite w jaśniejszych odcieniach, dzięki czemu je optycznie powiększą i doświetlą. Posiadacze większych przestrzeni mogą pozwolić sobie na aranżacja okna nawet w odważniejszych kolorach – doskonałym wyborem będą wzory kwiatowe. Jeżeli z Twojego salonu widać ogród, możesz nawet pokusić się na dobór takich kwiatów, które się w nim znajdują – wtedy pomieszczenie będzie stanowić niejako przedłużenie ogrodu. Doskonałym pomysłem jest też dobranie tego samego materiału na zasłony, co na poduszkach lub obrusie. W eleganckich wnętrz sprawdzi się dekoracja okienna z weluru, który uważany jest za wyjątkowo luksusowy materiał.

Nowoczesny salon – jak udekorować okno?

W nowoczesnych wnętrzach króluje minimalizm i lekkość. Jeżeli możesz pochwalić się dużymi przeszkleniami w salonie najlepszym sposobem, aby je ozdobić są zwiewne firanki do pokoju dziennego – najlepiej jednolite, bez żadnych motywów wykonane z cienkiego, prześwitującego materiału, sięgające do samej podłogi. Warto postawić na jasne kolory – na przykład beże, biel, écru czy modne szarości. Inną propozycją do nowoczesnego wnętrza są rolety – najlepiej minimalistyczne, utrzymane w tym samym odcieniu co ściany, dzięki czemu niemal nie rzucają się w oczy. W ciągu dnia mogą być zwinięty, dzięki czemu do pomieszczenia będzie dostawać się duża ilość promieni słonecznych. Natomiast wieczorami i nocami pełnią one funkcję praktyczną, zapewniając domownikom prywatność i komfort.