Nowoczesny styl aranżacji wnętrz to styl, który koncentruje się na jednoczesnym zachowaniu umiaru, elegancji i funkcjonalności. Wszelkie kwieciste i barokowe formy ustępują miejsca nieskomplikowanym konstrukcjom, geometrycznym kształtom, stonowanym barwom.

Duże pole do popisu w urządzaniu nowoczesnych stanowią schody, funkcjonalny element, służący połączeniu kondygnacji. W galeriach handlowych, biurowcach, muzeach i coraz częściej w prywatnych domach spotyka się schody wykonane ze szkła.

Szklane schody świetnie wpisują się w ideę nowoczesnej aranżacji wnętrz – są niezwykle estetyczne i stanowią wyjątkową dekorację, optycznie powiększają przestrzeń, nadają pomieszczeniu wyjątkowej lekkości, a w połączeniu ze szklanymi balustradami – luksusowego charakteru. Możliwość podświetlenia szklanych schodów na różne kolory to kolejna zaleta ich zastosowania w nowoczesnych wnętrzach i sposób na uzyskanie niesamowitego wrażenia wizualnego. Choć schody ze szkła bardzo dobrze łączą się z różnymi rodzajami podłóg, nie pasują do każdego wnętrza – warto o tym pamiętać przy wyborze schodów.

Czy szklane schody są bezpieczne?

Tak. Szklane schody wykonuje się ze szkła hartowanego, czyli szkła, którego właściwości na nagłe zmiany temperatury i na uszkodzenia mechaniczne zostały zwiększone w wyniku poddania materiału specjalnej obróbce cieplnej. Schody wykonane są z trzech warstw takiego szkła, a pomiędzy nimi znajduje się folia wewnętrzna, która chroni przed rozsypaniem się odłamków, gdy jednak do uszkodzenia dojdzie. Ponadto bezpieczeństwo gwarantuje też metalowa konstrukcja podtrzymująca schody.