Przyzwyczailiśmy się już do lodówek, piekarników oraz do zmywarek do zabudowy. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się również mikrofalówki przeznaczone do zabudowy w meblach kuchennych. Czy warto zdecydować się na taki model?

 

Kuchenka mikrofalowa jest bardzo pomocnym, praktycznym urządzeniem kuchennym. Dzięki niej możemy łatwo podgrzewać różne potrawy, możemy je odgrzewać, gdy zostały nam z zeszłego dnia, możemy też je rozmrażać, a nawet grillować czy gotować na parze.

 

Nowoczesne mikrofalówki są zatem doskonałym dodatkiem w kuchni, który jest w stanie zastąpić różne urządzenia – kuchenkę, piekarnik, grilla.

 

W sklepach możemy znaleźć kuchenki mikrofalowe w dwóch wariantach – wolnostojące oraz przeznaczone do zabudowy. Na co warto się zdecydować?

 

Mikrofalówki wolnostojące są przede wszystkim tanie – możemy mieć takie urządzenie już za około 150 złotych, ale, oczywiście, znajdziemy też droższe. Musimy jednak znaleźć miejsce na urządzenie tego rodzaju – najczęściej na blacie. Zatem wtedy, gdy chcemy ją kupić, warto pomyśleć o odpowiedniej przestrzeni.

 

Z kolei mikrofalówki do zabudowy pozwalają nam na zabudowę urządzenia w meblach, na dogodnej wysokości. Są dzięki temu bardziej funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Musimy jednak liczyć się z kilkukrotnie wyższym wydatkiem niż na zwykły, wolnostojący model.