Odpowiednio dobrane okulary są w tanie skorygować rysy twarzy, nadając im estetyczny wygląd. Co warto wybrać do swojego kształtu twarzy?

Twarz owalna

To uznawany za uniwersalny kształt twarzy, który dobrze prezentuje się z różnego rodzaju oprawkami okularowymi.

Właściciele takiej twarzy mogą przebierać w ciekawych wzorach oprawek. Pomoże w tym dobry optyk Pabianice. Gdy nie wiemy, na co się zdecydować, warto wybrać oprawki o proporcjonalnym kształcie, z lekko zaokrąglonym dołem.

Twarz okrągła

Okrągłą twarz można skorygować poprzez dobór odpowiednich oprawek okularowych.

Osoby z twarzą okrągłą najlepiej będą wyglądały z okularami o prostokątnych oprawkach oraz z grubszymi zausznikami. Dobrym wyborem będą także oprawki o grubszych, ciemniejszych ramkach.

Twarz kwadratowa

Twarz o kształcie zbliżonym do kwadratu także może wyglądać dobrze w okularach. Co warto wtedy wybrać?

Głównym celem jest wówczas złagodzenie rysów twarzy, które mogą wydawać się zbyt ostre. W tym celu możemy wybrać okulary posiadające kształt owalny albo zaokrąglony. Najlepiej, aby szerokość oprawek wykraczała poza kości policzkowe.

Twarz podłużna

Osoby z twarzą podłużną powinny przede wszystkim dążyć do tego, aby oprawki okularowe skróciły ich kształt twarzy.

Warto zdecydować się na oprawki, które posiadają duże szkła, z lekko zaznaczonymi krzywiznami, na przykład popularne aviatory. Atrakcyjnie na takiej twarzy będą prezentować się także oprawki o grubych ramkach.

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształci serca jest szersza u góry i węższa na dole.

Dla takiego typu twarzy poleca się głównie oprawki o delikatnych ramkach, które będą mało widoczne na twarzy. Najlepiej, aby nie posiadały ostrych kątów, co pozwoli na nadanie twarzy większej równowagi.

Twarz w kształcie diamentu

U osoby z twarzą w kształcie diamentu najszerszym miejscem twarzy są kości policzkowe.

Posiadacze twarzy o takim właśnie kształcie mogą wybierać różne rodzaje oprawek, ale najlepiej, aby nie były to oprawki o ramkach okrągłych lub kwadratowych lub innych z ostrymi kątami. Także oprawki nie powinny być szersze niż kości policzkowe.