Moda ma to do siebie, że ciągle pojawiają się i znikają nowe trendy. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i makijażu i fryzur. Oczywiście nie trzeba za modą podążać, ale wielu osobom bardzo na tym zależy. Co jednak zrobić, aby nie odstawać bardzo od aktualnie panujących trendów, jednocześnie nie zmieniając ciągle fryzury? W wielu artykułach i magazynach można znaleźć śliczne stylizacje włosów, które są ponadczasowe i zawsze pasują. Warto jednak zwrócić uwagę, aby raz na jakiś czas zmienić uczesanie i pozwolić sobie na powiew nowości. Bardzo odświeży to wizerunek i na pewno nie zostanie niezauważone przez znajomych.

Jak dobrać fryzurę, aby wyglądać młodziej?

Dobranie odpowiedniej fryzury to dla większości ludzi ciężkie wyzwanie. Zawsze znajdą się osoby, które będą się starać odmłodzić poprzez ubrania lub uczesanie. Dobrze dobrana stylizacja włosów może faktycznie dać taki efekt. Dla mężczyzn polecane są w takiej sytuacji podniesieni ich do góry (zazwyczaj przy użyciu żelu) oraz wygolenie maszynką boków głowy tak, aby wyraźnie oddzielić od siebie konkretne warstwy włosów. Daje to bardzo fajny, ładny i odmładzający efekt. Jeśli chodzi o kobiety, to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ to zależy od aktualnych trendów. Zazwyczaj skrócenie włosów postarza, więc pożądany efekt dają nieco dłuższe włosy, aczkolwiek znajdą się też krótsze fryzury, które zdecydowanie odmładzają

Czy każda fryzura pasuje do każdego kształtu twarzy?

Czasami jest tak, że śliczna fryzura, która nam się spodoba, w ogóle nie pasuje. Dlaczego tak się dzieje? Niestety uczesanie trzeba dobrać do kształtu twarzy. Osoby, których rysy są bardziej kwadratowe, nie powinny mieć fryzury poszerzającej. Niektórzy mają bardzo drobną twarz, więc nie powinni mieć długich włosów o dużej objętości, bo zwyczajnie w nich utoną. Taka sama zasada jest w przypadku dużej, okrągłej i nieco pulchnej twarzy. Krótkie włosy podwoją ten efekt, co może nie wyglądać tak, jakbyśmy chcieli.