Bolączką cywilizacyjną naszych czasów stało się zanieczyszczenie otaczającego nas powietrza. Zarówno w naszych mieszkaniach, jak i na zewnątrz, co dzień narażeni jesteśmy na zgubny wpływ tak zwykłego domowego kurzu, jak i smogu, wypełniającego przestrzeń w naszych miastach. Zanieczyszczone powietrze, o czym wszyscy wiemy, wywiera zgubny wpływ na nasze organizmy. Na szczęście istnieją proste sposoby, by chronić zdrowie przed otaczającymi nas toksynami. Najprostszym, choć może nie stuprocentowo skutecznym, jest noszenie maseczki zabezpieczającej nasze drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami. Jest to rozwiązanie tanie, ale niewygodne w codziennym funkcjonowaniu; przeszkadzające w życiu zawodowym i prywatnym.

Najlepszym wyjściem z sytuacji, rozwiązującym radykalnie problem zanieczyszczonego powietrza, są domowe oczyszczacze powietrza. To urządzenia, które stosuje się zarówno w skali domowych pieleszy, jak i w biurach, szkołach, przedszkolach, urzędach i innych miejscach użyteczności publicznej. Urządzenia do oczyszczania powietrza wykorzystuje się także powszechnie w gabinetach lekarskich i stomatologicznych oraz szpitalach, aptekach i laboratoriach. W tych miejscach pełnią nie tylko funkcję aparatury filtrującej powietrze z kurzu czy smogu, ale również z drobnoustrojów chorobotwórczych, a więc nie pozwalają na rozprzestrzenianie się zakażeń w obrębie populacji.

Oczyszczanie powietrza z kurzu to szczególnie ważne zadanie dla wszystkich tych, którym na sercu leży zdrowie naszych najmłodszych podopiecznych. Dziecięce organizmy są wyjątkowo narażone na szkodliwy wpływ zanieczyszczeń środowiskowych, unoszących się powietrzu. Ich wdychanie w dłuższej perspektywie czasu może dać efekty w postaci różnego rodzaju poważnych dolegliwości, na alergiach poczynając a astmie czy chociażby POCHP kończąc.

Urządzenia oczyszczające powietrze są proste w budowie, niezwykle funkcjonalne i proste w obsłudze. Niezależnie, czy ich przeznaczeniem jest oczyszczanie wielkich powierzchni, a co za tym idzie odpowiednio dużej kubatury, czy też mają za zdanie zapewnić nam wolne od szkodliwych substancji powietrze w domu, podstawowym elementem tych urządzeń jest po prostu układ filtrów. Są to oczywiście filtry wysoko specjalistyczne, ale już ich obsługa nie sprawia najmniejszego kłopotu potencjalnemu użytkownikowi. Jego zadaniem jest tylko pamiętać, aby filtry były wymieniane z odpowiednią częstotliwością, wówczas urządzenia będą długo służyły i właściwie spełniały swoją funkcję, a co za tym idzie wywierały korzystny wpływ na nasze zdrowie, chroniąc nas zarówno przed alergizującym kurzem domowym, jaki drobnoustrojami chorobotwórczymi, czy wszechobecnym dziś smogiem.