W nowoczesnych łazienkach bardzo często pojawiają się nie tylko tradycyjne urządzenia z gamy ceramiki sanitarnej, takie jak sedes, ale także inne funkcjonalne elementy na przykład bidet. Jest to praktyczne wyposażenie, które cieszy się coraz większą popularnością również w polskich domach. Pozwala między innymi na utrzymywanie higieny na wysokim poziomie. Niestety wiele osób nie dysponuje w swojej łazience taką ilością wolnej przestrzeni, aby zdecydować się na te dwa urządzenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Poznaj nasze propozycje.

Inteligentne deski sedesowe zamiast bidetu

Jeżeli chciałbyś cieszyć się z wygody i komfortu, jaki daje bidet, ale nie masz wystarczająco miejsca w łazience możesz zdecydować się na rozwiązanie, jaki jest inteligenta deska sedesowa. Na czym polega to rozwiązanie? Otóż w zwykłej desce umieszczone są dysze myjące, które wysuwają się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Nie dotykają użytkownika, a jedynie uwalniają delikatny strumień wody, dzięki czemu czynność ta jest bardzo higieniczna. Zazwyczaj wyposażone są w kilka dodatkowych funkcji, na przykład umożliwiają wybranie odpowiedniej siły strumienia oraz temperatury wody. Funkcja suszenia sprawia, że używanie papier toaletowego staje się zbędne. Dzięki temu, że dysze są samoczyszczące, utrzymanie w czystości całego urządzenia nie stanowi żadnego wyzwania

Co zamiast bidetu do łazienki?

Na rynku dostępne są także inne rozwiązania, które pomogą Ci zachować higienę po skorzystaniu z toalety. Przykładem może być bidetta – ma ona podobne funkcje jak bidet, jednak nie zajmuje dodatkowego miejsca. To bardzo popularne rozwiązanie w wielu europejskich krajach. Na czym polega? Jest to urządzenie przypominające kranik z wężem, które posiada odpowiednią wyprofilowaną słuchawkę. Montuje się je w pobliżu sedesu, dzięki czemu może być używane za każdym razem po skorzystaniu z toalety. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Jest niedrogie oraz komfortowe w użytkowaniu. Montuje się je na ścianie za pomocą dwóch wkrętów, dzięki czemu nie wymaga kosztownych remontów. Podobnie jak inteligentne deski wyposażone w dysze myjącą, bidetta nie zajmuje dużo miejsca. Bardziej zaawansowane modele pozwalają na ustalanie siły strumienia, ciśnienia oraz temperatury wody.